Saradnja kratko trajala: Zvezda i Adams se rastali nakon samo dva mjeseca
Košarkaški klub Crvena zvezda obavijestila je javnost da je raskinula saradnju sa Džejlenom Adamsom.
Američki bek je stigao na Mali Kalemegdan iz Australije gdje je bio MVP i očekivalo se da će imati ozbiljan poenterski učinak u Evroligi i ABA ligi.
“Američki bek Džejlen Adams i KK Crvena zvezda sporazumno su raskinuli ugovor u četvrtak 02.11.2022. godine. KK Crvena zvezda mts ovom prilikom se zahvaljuje Džejlenu na ponašanju i svemu što je uradio tokom dvomjesečnog boravka u našem klubu i želi mu puno sreće, zdravlja i uspjeha u nastavu karijere”, navedeno je na sajtu kluba.
Od starta se američki bek nije najbolje snašao.
U Evroligi je na tri utakmice u prosjeku bilježio 5,7 poena i 2,7 skokova uz loše procente šuta iz igre, dok je na dva meča ABA lige u prosjeku postigao devet poena uz 2,5 asistencija i nešto bolji šut.
Adams je prethodne sezone osvojio titulu u Australiji sa Sidnej Kingsima, a bio je i MVP prvenstva.
Kada je dogovorena saradnja na sajtu Crvene zvezde je navedeno da će Adams predstavljati veliko pojačanje i da ga odlikuju izuzetna brzina i sjajan pregled igre. Prošle sezone je u Australiji bilježio 20,1 poen, 5,1 skok, 5,8 asistencija i 1,2 ukradene lopte, uz 43 odsto pogođenog šuta i tri pogođene trojke po utakmici.
Košarkom je ozbiljinje počeo da se bavi kao srednjoškolac u Maunt Sent Džozefu, a na koledžu je igrao za Sent Bonaventur.
Nije izlazio na NBA draft, ali je potpisao ugovor sa Atlantom. Uglavnom je igrao u razvojnoj ligi, a sličan je slučaj bio i kada je prešao u Milvoki. Kratko se zadržao i u Portlandu, a na ljeto 2021. godine otišao je u Australiju.
