“Sebično i neodgovorno ponašanje”: Belgijski klub otjerao golmana zbog korona-derneka

Belgijski prvoligaš Oostende otpustio je rezervnog golmana Fabricea Ondoea (24) jer je organizovao zabavu usprkos zabrani okupljanja zbog korona virusa.

Kamerunac je organizovao zabavu na kojoj se okupilo desetak osoba, a potom su verbalno vrijeđali policiju koja je došla te potom napisala i 11 prijava.

“Mi kao fudbalski klub ne možemo tolerisati takvo sebično i neodgovorno ponašanje. Svoje igrače uvijek podsjećamo na njihove dužnosti, a oni takođe preuzimaju svoju odgovornost”, rekao je izvršni predsjednik Oostendea Gauthier Ganaye za klupsku stranicu.

Ganayer je istakao da se korona protokoli strogo poštuju, a pogotovo jer stanovnicima Belgije nisu dozvoljene kućne posjete.

“Klub je iznad pojedinaca i bili smo prisiljeni otpustiti igrača s obzirom na ozbiljnost situacije”, dodao je.

Inače, Ondoe je stigao u Oostende prije dvije godine iz druge ekipe Seville, a do sada je skupio 44 nastupa za kamerunsku reprezentaciju, piše Klix.

Oznake: golman