Slovenac čeka angažman: Dragić postao slobodan agent – možda će kod Jokića
Slovenački plejmejker Goran Dragić postao je slobodan agent, nakon što je dogovorio otkup ugovora sa San Antonio Sparsima.
Informaciju je na Tviteru objavio poznati košarkaški insajder Šams Čaranija, a još uvijek se ne zna gdje će Dragić nastaviti 14-godišnju NBA karijeru.
Prije nedavnog trejda u Sparse, Slovenac je bio član Toronto Reptorsa, ali je ove sezone odigrao samo pet utakmica.
Prosječno je bilježio osam poena, 2,8 skokova i 1,8 asistenciju, dok mu je statistika u ranijim klubovima bila znatno bolja.
Goran Dragic has agreed to a contract buyout with the Spurs and is entering free agency, sources tell @TheAthletic @Stadium. A slew of teams will now pursue the 14-year veteran.
— Shams Charania (@ShamsCharania) February 15, 2022
Prije dvije sezone je sa Majamijem igrao u finalu NBA lige, nastupao je na Ol-staru 2018. godine, a u karijeri prosječno bilježi 13,9 poena, 4,8 asistencija i 3,1 skok.
U novembru 2021. godine je napustio Reptorse zbog ličnih problema, a od tada se nije vraćao.
Postoje indicije da bi Dragić mogao da ode kod Dončića u Dalas Maverikse ili kod Nikole Jokića u Denver Nagetse, koji nisu bili aktivni u prethodnom trejd roku.
