Sud odredio “paprenu” kaznu! Aleksandar Zverev osuđen za zlostavljanje djevojke
Aleksander Zverev je proglašen krivim za zlostavljanje bivše djevojke Brende Patee.
Jedan od najboljih tenisera današnjice Aleksander Zverev je osuđen zbog nasilja nad bivšom djevojkom! Sud u Berlinu je proglasio Zvereva krivim za nasilje nad Brendom Pateom, bivšom djevojkom sa kojom njemački teniser ima i ćerku.
Trenutno deveti reket svijeta je kažnjen papreno i moraće da plati 450.000 evra, a za sada je navodno natjeran da to isplati u 90 mjesečnih rata. Ipak, nije ovdje sve gotovo. On se žalio na odluku suda i ostaje da se vidi da li će uspjeti da ublaži svoju kaznu, prenosi “Mondo”.
Njemački teniser je od strane bivše djevojke optužen da ju je tukao 2020. godine, a ovo nije prvi put da je suočen sa takvim navodima. I Olga Šaripova, još jedna njegova bivša, se oglasila i javno optužila Nijemca da ju je fizički zlostavljao. Ipak, pravni tim koji je angažovao Zverev ističe da suđenje nije bilo pravedno.
“Procedura je bila skandalozna, nema ni govora o fer i ustavnoj proceduri. Gospodin Zverev je odbio sve optužbe koje su podignute protiv njega”, navodi se u saopštenju pravnog tima Aleksandra Zvereva.
Ovo je Brenda Patea:
Zverev je osvojio zlato na Olimpiskim igrama u Tokiju, a u karijeri je dva puta uzimao završni masters sezone. Na grend slemovima je najviše stigao na US Openu 2020. godine kada je poražen u finalu, a u junu prošle godine je bio drugi na ATP listi.
