Zbog jednog potpisa stavljen na crnu listu: Poljaci zabranili igraču da ide na Mondijal zbog Rusije
Fudbalski savez Poljske jasno je naglasio da Macej Ribus više neće igrati za nacionalni tim!
Nacionalnom timu Rusije zabranjeno je da se takmiči na Svjetskom prvenstvu u Kataru zbog rata koji još uvijek traje u Ukrajini, a osim Rusa na Mundijal neće moći i jedan Poljak.
U pitanju je standardni lijevi bek nacionalnog tima Poljske Macej Ribus koji je do sada u karijeri skupio 66 nastupa za dres sa grbom Poljske. A razlog je jedan potpis!
Fudbalski savez se javno oglasio i naglasio da neće više pozivati Ribusa u reprezentaciju, a unapred je istaknuto da on neće biti u konkurenciji za Svjetsko prvenstvo u Kataru “zbog svog sadašnjeg kluba”.
Iskusni 32-godišnji bek počeo je karijeru u Legiji iz Varšave, jako kratko je bio član Liona, a većinu karijere proveo je u Rusiji. Dubok trag je ostavio u Ahmatu iz Groznog i Lokomotivi iz Moskve. Sa ekipom iz prestonice mu je ugovor istekao, a on je odlučio da ostane u Rusiji, prenosi Mondo.
Ribus koji je inače oženjen Ruskinjom je potpisao ugovor sa Spartakom iz Moskve, a zbog toga neće moći da zaigra na Mundijalu. Do sada je na 66 mečeva za Poljsku dao dva gola, a 2012. godine bio je dio tima na Euru.
