Albarez trazi od Havane da oslobodi uhapšenu novinarku

Španski ministar spoljnih poslova Hoze Manuel Albarez zatražio je danas od Kube da odmah oslobodi uhapšenu novinarku Kamilu Akosta koja je za list “ABC” izvještavala o protestima u Havani.

“Španija brani prava na slobodne i mirne demonstracije i od kubanskih vlasti traži da to poštuju. Zahtijevamo hitno oslobađanje novinarke Kamile Akosta”, naveo je Albarez u poruci objavljenoj na društvenoj mreži “Tviter”.

Na masovne demonstracije u Havani tokom vikenda izašlo je više hiljada ljudi.

Akosta, koja je sebe na “Tviteru” opisala kao nezavisnog kubanskog novinara, pisala je za španski “ABC” i na društvene mreže je postavljala fotografije sa demonstracija.

Prema podacima organizacije u egzilu “Kubaleks”, najmanje 100 demonstranata, aktivista i nezavisnih novinara uhapšeno je na Kubi.

Španski dnevnik “ABC” piše da Kuba planira da Akostu optuži za navodne “prekršaje protiv državne bezbjednosti” i poziva Madrid da izvrši diplomatski pritisak na Havanu za njeno oslobođenje.

Oznake: Novinarka, Španija