Bajden produžio vanredno stanje uvedeno poslije terorističkog napada 11. septembra
Američki predsjednik Džozef Bajden produžio je na još godinu dana vanredno stanje koje je uvedeno poslije terorističkih napada 11. septembra 2001. godine, javlja Radio-televizija Srbije.
„Poslao sam Federalnom registru obavještenje u kojem se navodi da će vanredno stanje zbog terorističkih napada 11. septembra 2001. godine ostati na snazi još godinu dana“, navedeno je u saopštenju Džozefa Bajdena, piše RTS.
Sjedinjene Američke Države u nedjelju obilježavaju 21 godinu od terorističkog napada pripadnika Al Kaide na kule „bliznakinje“ u Njujorku i na zgradu Pentagona, u kojem je poginulo gotovo 3.000 ljudi, dok je više od 25.000 civila povrijeđeno.
