Čeka se nalaz obdukcije: Dijete umrlo nakon što je primilo drugu dozu vakcine protiv korone

Dijete (12) iz okruga Cuxhaven na sjeveru Njemačke umrlo je kratko nakon što se vakcinisalo protiv korone.

Konačni nalaz obdukcije se još čeka i trebao bi biti gotov u četvrtak.

Dijete je imalo komorbiditete pa se još ne može s potpunom sigurnošću isključiti i neki drugi uzrok smrti, ali preliminarni nalazi obdukcije pokazuju kako bi smrt mogla biti povezana s vakcinacijom, javljaju njemački mediji.

“Ovo je tragičan slučaj. Statistički gledano, jako se rijetko događa da vakcinacija ima ovako teške posljedice. Izražavamo saučešće porodici”, rekao je u srijedu Kai Dehne iz kancelarije za zdravstvo.

Dijete je umrlo dva dana nakon vakcinacije i to nakon što je dobilo drugu dozu, javlja “SAT1”. Takođe navode da je dijete dobilo vakcinu Biontech/Pfizer.

“Bild” piše da je do 30. septembra Paul-Ehrlich-institutu prijavljeno pet smrtnih slučajeva djece i mladih koji su vremenski povezani s vakcinacijom odnosno umrli su u periodu od 2 do 24 dana nakon primanja vakcine.

Svi su vakcinisani Biontechom. Kod najmanje troje njih utvrđeni su komorbiditeti, prenosi “24sata.hr”.

Oznake: dijete, korona, vakcina