“Doveli ih u jednu prostoriju i pucali na njih”: Talibanski pobunjenici ubili 10 deminera

Talibanski pobunjenici ubili su 10 avganistanskih radnika koji su radili za deminersku agenciju na sjeveru Avganistana, saopštila je danas policija.

Nasilje je naglo pojačano od kada su SAD u aprilu objavile plan o povlačenju svojih trupa do 11. septembra.
Talibanski pobunjenici bore se protiv državnih snaga u 26 od 34 provincije, navode vladini zvaničnici. Napad na kamp radnika koji su raščišćavali jedan rudnik izvršen je kasno sinoć u provinciji Baglan, gdje su se u prethodnim sedmicama dešavali veliki sukobi.
Policijski portparl DŽavid Bašarat rekao je da su napadnuti radnici “Hejlo trasta”, najveće deminerske organizacije u Avganistanu.
“Talibani su ih doveli u jednu prostoriju i pucali na njih”, rekao je Bašarat i dodao da je još 14 ljudi ranjeno u napadu.
Talibanski portparol i “Hejlo trast” za sada nisu odgovorili na zahtjeve za komentar.

Oznake: demineri, ubistvo