Ima i mrtvih! Velika potjera za golim i naoružanim zatvorenicima koji bježe šumom
Sedam od 219 zatvorenika koji su pobjegli iz zatvora na sjeveroistoku Ugande ponovno je zarobljeno, kazali su zvaničnici.
Neki od bjegunaca navodno su skinuli karakteristične žute zatvorske uniforme i goli su pobjegli u brda kako bi izbjegli otkrivanje, javio je BBC.
Vjeruje se da su pokušali iskoristiti planinske rute kako bi prešli u Keniju.
Zatvorenici su ubili jednog vojnika nakon što je u srijedu izbila pobuna u objektu u Morotu. Portparol vojske rekao je da su ubijena i dvojica zatvorenika.
Vojska i zatvorski službenici odmah su krenuli u potjeru za bjeguncima koji su navodno pobjegli s 15 pušaka i municijom.
Zatvorska ustanova, u kojoj obično boravi više od 600 zatvorenika, izgrađena je u podnožju planine Moroto, na rubu istoimenog grada.
Trenutno je pod blokadom jer je u toku istraga o tome kako se dogodio bijeg.
