Izrael dobija novog premijera

Lider najveće izraelske opozicione stranke “Ješ Atid” Jair Lapid, kome je predsjednik Izraela Ruven Rivlin ranije dao mandat za formiranje vlade, rekao je da je postigao koalicioni dogovor i da će oformiti novu vladu.

Specifičnost buduće izraelske vlade biće rotacija na premijerskom mjestu na dvije godine.
Prvi premijer biće vođa stranke „Jamina“ Naftali Benet, a za dvije godine će ga zamijeniti Lapid, saopštila je Kancelarija izraelskog predsjednika.

Rivlin je putem Tvitera čestitao Lapidu na dogovoru o formiranju vlade i izrazio nadu da će Skupština Izraela uskoro to potvrditi.