Korona nemilosrdno “ubija”! Svaki peti građanin izgubio blisku osobu tokom pandemije
Čak 20 odsto Amerikanaca je tokom pandemije virusa korona izgubilo rođaka ili bliskog prijatelja, pokazuju rezultati ankete.
Anketu su povodom godinu dana od proglašenja pandemije uradili Agencija Asošiejted pres i Centar za istraživanje javnosti NORC.
Rezultati ankete pokazuju da su zajednice obojenom populacijom teže pogođene virusom korona. Anketom je utvrđeno da je 30 odsto Afroamerikanaca i Hispanoamerikanaca izgubilo rođaka ili bliskog prijatelja tokom pandemije, dok je taj procenat među bijelcima čak upola manji – 15 odsto.
Utvrđeno je i da opada zabrinutost javnosti zbog virusa, kao i da frustraciju zbog primjene sanitarnih mjera izražavaju čak i ljudi koji su u žalosti zbog gubitka nekoga tokom pandemije. Iako vakcine nesumnjivo vode ka okončanju pandemije, jedna trećina Amerikanca ne namjerava da se vakciniše, a po tome prednjače mlađi ljudi, građani bez fakultetske diplome i republikanci.
Broj umrlih od virusa korona u SAD dostigao je 529.000.
