Na pomolu referendum: Republikanac traži otcjepljenje Teksasa od SAD

Republikanac Kajl Bajderman najavio je da će uskoro predložiti donošenje zakona, kojim će biti otvorena vrata referenduma za otcjepljenje Teksasa od Sjedinjenih Američkih Država.

“Federalna vlada je van kontrole i ne predstavlja vrijednosti za koje se zalažu stanovnici Teksasa. Zbog toga predlažem zakon o referendumu”, napisao je Bajderman na Fejsbuku.

Zastupnik u parlamentu Teksasa je, takođe, rekao da je ovaj predlog u skladu sa ustavom te države.

Dnevnik Morning star iz Dalasa tvrdi da ovo nije prvi put da se ovakva inicijativa pojavljuje u javnosti, ali navodi da nije sasvim jasno da li se Teksas legalno može odvojiti od ostatka SAD.

Demokrate su oštro kritikovale Bajdermenovu najavu, dovodeći u pitanje njegov patriotizam.

Oznake: otcjepljenje, Teksas