Najgori je od svih: Lovac na uragane objavio snimak iz središta oluje VIDEO
Lovac na uragane, Nik Andervud, koji već šest godina leti kroz oluje, kazao je da je uragan Ian za koji se očekuje da će uskoro udariti o obalu Floride, najgori od svih u čijem je središtu bio.
“Nikad nisam vidio toliko svjetlosti u unutrašnjosti uragana”, napisao je na Tviteru, a sve je potkrijepio fotografijama.
“Morate shvatiti da je noć, a da ova svjetlost dolazi od munja”, pojasnio je inženjer Andervud.
All of these are taken from our WP-3D by the way. Be sure to follow @NOAA_HurrHunter!
And follow @NHC_Atlantic for updates! https://t.co/FnTyUnNvio
— Tropical Nick Underwood (@TheTropicNick) September 28, 2022
Dodao je da je posada američke Nacionalne agencije za praćenje okeana i atmosfere (NOAA) u avionu tipa Lockheed WP-3D Orion, kojeg od milja zovu Kermit, zaokružila unutar uragana kako bi omogućili besposadnom sistemu da prikupi podatke.
For everyone saying “skip to 2:05” uh my brother did you not notice the bunks are NOT in the aisle at the start and then suddenly ARE at like 37 seconds in https://t.co/4rdj5NTXwU
— Tropical Nick Underwood (@TheTropicNick) September 28, 2022
