Njemačka popustila: Srbi već od danas mogu da uđu, ali samo pod ovim uslovima

Njemačka je donijela odluku da ublaži mjere ograničenja za srpske državljane. Sa popuštanjem mjera počinje se već od danas i u Njemačku će moći da uđu srpski državljani, doduše, pod određenim okolnostima.

– Njemačka će za ulazak iz Srbije postepeno ublažiti mjere ograničenja. Počevši od 2. jula, biće dozvoljen ulazak iz Srbije na osnovu nacionalne vize u svrhu spajanja porodice supružnika i maloljetne djece sa licima koja se već nalaze u Njemačkoj – navodi se na zvaničnoj Fejsbuk stranici Ambasade Njemačke u Beogradu.

Takođe, dozvoljen je ulazak za visokokvalifikovana lica sa nostrifikovanom diplomom visokoškolske ustanove ili sa diplomom o završenom stručnom obrazovanju, ukoliko nisu dobili potvrdu o delimičnom priznavanju istovetnosti diplome, a mogu dokazati da postoje hitne ekonomske razloge za njihov odlazak u Njemačku.

Kako navode, ulazak će biti olakšan ulazak.

– I studentima će biti olakšan ulazak u Njemačku, s tim da su sva lica koja iz Srbije dolaze u Njemačku, dužna da se pridrže kućne izolacije u trajanju od 14 dana – navode iz Ambasade.

– Za sva druga putovanja koja nisu preko potrebna, ostaju na snazi ograničenja kretanja za ulazak u Njemačku zbog povećanog broja novozaraženih u Srbiji – navodi se u saopštenju.

 

Oznake: mjere, Njemačka