Orban razgovarao sa Putinom: Mađarska nikada nije htjela da se protivi Rusiji
Mađarska nikada nije htjela da se protivi Rusiji, već da uspostavi dobre veze sa Moskvom, rekao je mađarski premijer Viktor Orban ruskom predsjedniku Vladimiru Putinu.
Orban je u razgovoru sa Putinom naveo da Mađarska pokušava da sačuva bilateralne kontakte u okviru širih međunarodnih tenzija.
Orban i Putin sastali su se u Pekingu pred početak međunarodnog foruma “Pojas i put”.
Pres-služba Orbanovog kabineta saopštila je da su oni razgovarali i o isporukama gasa i nafte, te o pitanju nuklearne energije.
Portparol mađarskog premijera Bertalan Havasi rekao je da je Orban u razgovorima istakao da je ključno za Evropu, uključujući Mađarsku, da se ukinu sankcije Rusiji i prekinu borbe u Ukrajini, kao i da se zaustavi priliv izbjeglica.
