Orban u pismu predsjedniku Evropskog savjeta: Samit ne treba da se bavi naftnim embargom
Nove sankcije koje je predložila EU protiv Rusije, uključujući naftni embargo, ne trebaju da budu tema samita lidera Unije sljedeće sedmice, naveo je mađarski premijer Viktor Orban u pismu predsjedniku Evropskog savjeta Šarlu Mišelu.
Orban je u pismu koje nosi jučerašnji datum, a u koje je Rojters imao uvid, rekao da je malo vjerovatno da će rješenje biti pronađeno do tada.
On je dodao da Mađarska nije u poziciji da se saglasi sa predloženim sankcijama EU dok ne budu riješena najvažnija pitanja.
