Petorica ukrajinskih ministara podnijeli ostavke

Pet članova Vlade Ukrajine podnijelo je ostavku na svoje funkcije. Ukrajinski parlament (Vrhovna rada) će na plenarnoj sjednici zakazanoj za 3. novembar razmotriti ova pitanja, saopštio je portparol vlade u parlamentu Taras Meljničuk na svom Telegramu.

Prema njegovim riječima, ostavke su podnijeli ministar ekologije i prirodnih resursa Roman Abramovski, ministar ekonomije Aleksej Ljubčenko (prvi potpredsjednik Vlade), ministar za reintegraciju privremeno okupiranih teritorija Aleksej Reznikov, ministar za strateške industrije Oleg Uruski i ministar odbrane Andrej Taran, prenosi „Sputnik“.

Za sada nisu poznati uzroci za ove ostavke.

Istog dana, parlamentarna frakcija ukrajinske stranke Opoziciona platforma – za život zahtijevala je od Vrhovne rade da razmotri ostavku vlade usred krize u energetskoj i medicinskoj oblasti, kao i da formira antikriznu vladu.
Prema riječima kopredsedavajućeg ove frakcije Jurija Bojka, potrebno je otpustiti „neodgovorne birokrate i formirati antikriznu vladu“.

 

 

Oznake: ministri, ostavke