Putin optužio Ukrajinu: Kijev nas smatra agresorom, dok uzima novac za tranzit ruskih energenta
Ukrajina, bez obzira na to što nas naziva agresorom, uzima novac za tranzit energenata iz Rusije, izjavio je ruski predsjednik Vladimir Putin na Evroazijskom ekonomskom forumu u Moskvi.
Putin je rekao da Zapad “puca sebi u nogu” sprečavajući EU da dobije ruske energente.
– “Sjeverni tok 1” je dignut u vazduh. “Sjeverni tok 2” nije otvoren, Varšava je zatvorila gasnu rutu Јamal-Evropa kroz Poljsku – rekao je Putin.
Međutim, ruski predsjednik je podsjetio da Kijev i dalje prima rentu od gasovoda kroz Ukrajinu, uprkos tome što je sam zatvorio jedan od njih.
