Putin pravoslavcima čestitao Božić

Predsjednik Rusije Vladimir Putin čestitao je vjernicima pravoslavni Božić iz Crkve Svetog Nikole na ostrvu Lipno, blizu ruskog grada Veliki Novgorod.

On je izjavio da ljubav Boga prema ljudima nije u tome što Gospod ispunjava sve molbe i želje, već što dozvoljava ljudima da se mole za njega, za sebe i da se nadaju najboljem.

“Nada, a ponekad i očekivanje čuda, su ono što osvjetljava naš životni put i što nam pruža podršku u najtežim vremenima. Srećan Božić”, poručio je Putin u televizijskom obraćanju narodu Rusije nakon božićne liturgije.

Sputnjik podsjeća da je Putin u posljednje dvije godine, kao i 2012. godine, vjernicima čestitao Božić iz Katedrale Preobraženja Spasitelja u Sankt Peterburgu, gdje je kršten kao beba.

Putin je ranije posjetio Crkvu Svetog Nikole na Lipnu u septembru 2016. godine, zajedno sa Dmitrijem Medvedevom, koji je tada bio premijer Rusije.