Rusija obustavlja isporuku raketnih motora Americi: Ubuduće letite na “sopstvenim metlama”
Rusija obustavlja isporuke raketnih motora Americi, izjavio je šef ruske svemirske agencije „Roskosmos“ Dmitrij Rogozin.
„Donijeli smo odluku da obustavimo isporuku raketnih motora koje proizvodi korporacija `Energomaš`. Podsjećam da se isporuka tih motora vrši konstantno od 90-ih godina prošlog vijeka. To su prije svega motori RD-180 i RD-181 koje koriste rakete Atlas-5 i Antares“, naglasio je on.
Dodao je i da će Amerikanci ubuduće morati da u kosmos lete na „sopstvenim metlama“.
Rogozin je istakao i daće ruski kosmički program, u svjetlu novih sankcija, biti revidiran, ali da će prioritet biti stavljen na proizvodnju satelita koji su neophodni za odbranu.
„Svi planovi po pitanju proizvodnje i postavljanja satelita biće realizovani“, naglasio je, prenosi Sputnjik.
