Sa zaraženim bio u predsjedničkom avionu: Test otkrio da li je Bajden pozitivan na koronu
Američki predsjednik Džozef Bajden negativan je na kovid 19 nakon što je obaviješten da je zaražen jedan od članova osoblja Bijele kuće sa kojim je bio tridesetak minuta u predsjedničkom avionu, saopšteno je danas iz Vašingtona.
Portparol Bijele kuće Džen Psaki rekla je da je Bajden dobio rezultat pi-si-ar testa nakon što je obaviješten da je negativan kao i rezultate antigenskog testa obavljenih u nedjelju u sklopu redovnog ispitivanja.
Ona je podsjetila da, prema regulativama američkog Centra za kontrolu i prevenciju oboljenja potpuno vakcinisane osobe ne moraju u karantin nakon izlaganja virusu zbog čega će Bajden nastaviti da obavlja svoje dužnosti.
Psaki je istakla da je zaraženi član osoblja proveo tridesetak minuta u blizini predsjednika na putovanju sa juga Kalifornije ka Filadelfiji.
Prema njenim riječima, oboljeli član osoblja je potpuno vakcinisan i primio je trežu dozu a bio je negativan na virus korona prije ukrcavanja u predsjednički avion.
