Tramp se ne da ni koroni! Ljekar potvrdio da je lideru Amerike noćas bilo bolje

Predsjedniku SAD Donaldu Trampu, koji se oporavlja od kovida 19, noćas je bilo bolje, ali još nije donesena odluka o tome da li će tokom dana biti pušten iz bolnice, rekao je šef osoblja u Bijeloj kući Mark Medous.

On je rekao Foks njuzu da je jutros po lokalnom vremenu razgovarao sa Trampom i da se njegovo stanje tokom noći popravilo. Medous je dodao da će se ljekari konsultovati sa Trampom, ali da odluka o njegovom eventualnom otpuštanju iz bolnice neće biti donesena do popodnevnih sati po lokalnom vremenu.

“Još nema te odluke. Njegovo stanje nastavlja da se popravlja. I dalje smo optimisti da će biti otpušten, ali ta odluka može biti donesena tek kasnije tokom dana”, izjavio je Medous.

On je branio odkuku da Tramp izađe u javnost iz bolnice u konvoju vozila i napomenuo da su bile preduzete mjere predostrožnosti, poput upotrebe zaštitne opreme.

Kritičari, među kojima ima i medicinskih stručnjaka, kažu da je vožnja ispred bolnice bila nepotreban rizik po pripadnike službe obezbjeđenja koji su bili sa njim u vozilu.

Oznake: korona, Ljekar, Tramp