Udala se bivša premijerka Novog Zelanda: Vjenčanje otkazano prije dvije godine zbog pandemije
Bivša premijerka Novog Zelanda Džasinda Ardern udala se danas za svog dugogodišnjeg partnera Klarka Gejforda na privatnoj ceremoniji.
Ona se vjenčala danas nakon što je otkazala ceremoniju u vrijeme korona virusa 2022, prenio je Rojters.
Ardern (43) i Gejford (47) vjerili su se u maju 2019. i trebalo je da se vjenčaju početkom 2022. godine, ali je ceremonija otkazana zbog njenog pristupa pandemiji koja je podrazumijevala brzo i odlučno djelovanje protiv korona virusa, što je omogućilo Novom Zelandu da zadrži nisku smrtnost.
Ona je postala globalna ikona ljevičarske politike i obavljala funkciju premijerke od 2017. do januara prošle godine.
Ardern je jedna od samo dvije žene koje su dobile bebu dok su bile na državnoj funkciji i vodila je svoju kćerku na sastanak Ujedinjenih nacija.
Vjenčanje je održano u vinariji Kregi rejndž na istočnoj obali Severnog ostrva, oko 310 kilometara sjeverno od glavnog grada Velingtona, saopštio je njen portparol. Zvanične fotografije pokazuju nasmijanu Ardern u bijeloj haljini, dok je Gejford nosio crno odjelo. Oni su se vjenčali pred oko 50 do 75 gostiju, objavio je sajt Staf. Među gostima je bio i njen nasljednik na mestu premijera Kristofer Lukson, kao i lider opozicije Kris Hipkins, piše “Nju Zeland herald”., prenosi Tanjug.
