Zbog povećanog broja zaraženih Katalonija ponovo uvodi restriktivne mjere

Vlasti španskog regiona Katalonija danas će ponovo uvesti restriktivne mjere zbog sve većeg broja zaraženih virusom korona.

Nakon eksponencijalnog rasta broja zaraženih u proteklih nekoliko dana, zvaničnici Katalonije su saopštili da nemaju drugog izbora, osim da ponovo uvedu restriktivne mjere.

Noćni klubovi biće zatvoreni, a biće neophodan i negativan test na virus korona za bilo kakvo učešće u vanjskim aktivnostima u kojima je više od 500 ljudi, prenosi AFP.

“Pandemija nije gotova, novi sojevi su veoma zarazni i značajan dio stanovništva nije vakcinisan”, rekla je portparol regionalnih vlasti Patrisija Plaha.

Veoma zarazni delta soj virusa korona, koji je prvo identifikovan u Indiji, zahvatio je područja širom svijeta.