Novi način povezivanja: WhatsApp pronašao rješenje za situacije kad nemate interneta
Aplikacija za direktnu razmjenu poruka WhatsApp uskoro će omogućivati korisnicima da se povežu putem proxy kako bi mogli ostati na mreži ako je internet blokiran ili poramećen.
Tehnološki div u vlasništvu Mete rekao je kako se nada da se nestanci električne energije poput onih u Iranu nikad više neće dogoditi.
Uskratili su ljudska prava i onemogućili ljudima pozivanje hitne pomoći, prenosi BBC.
WhatsApp poziva svoju globalnu zajednicu da volontira u dijeljenju proxyja kako bi pomogli ljudima da slobodno komuniciraju. Iz WhatsApp-a kažu da će ponuditi smjernice o tome kako ih postaviti.
Povezivanje putem proxyja održava istu visoku razinu privatnosti i sigurnosti koju pruža WhatsApp.
Vaše lične poruke i dalje će biti zaštićene end-to-end enkripcijom, osiguravajući da ostanu između vas i osobe s kojom komunicirate i da nisu vidljive nikome između, niti proxy poslužiocima, WhatsApp ili Meti.
