Indijski monah želi da uđe u Ginisovu knjigu: Ima 120 godina i nikada nije uzimao tablete FOTO
Izgleda 50 godina mlađi, ima vrlo malo bora, jedini znak starosti je da više nema zube.
Indijski monah Svami Sivananda rođen je 8. avgusta 1896. godine, a njegova misija je da uđe u Ginisovu knjigu rekorda kao najstariji čovjek na Zemlji.
Zaista fascinantno, a Sivananda vjeruje da svoju dugovječnost duguje umjerenosti, pomaganju drugima, praktikovanju joge, a posebno – apstinenciji od se*sa! 120-godišnjak se nikada nije ženio, niti imao se*s.
Ono što je takođe zanimljivo je da Svami u svojoj 13. deceniji života nema potrebu za bilo kakvim lijekovima. Doktoru je prvi put otišao sa 120 godina – zbog glavobolje. Ljekari tvrde da ima zdravo srce kao mladić. Bili su šokirani kako je u trenutku mogao da uradi najteže položaje joge. Svami izgleda 50 godina mlađi, ima vrlo malo bora, jedini znak starosti je da više nema zube …
„Vjerujem u jednostavnu hranu, skroman život i velikodušnost. Osjećam se dobro kada dajem sve od sebe da pomognem onima kojima je pomoć potrebna“. On jede jednostavnu kuvanu hranu, poput pirinča sa povrćem, bez začina. Svaki dan jede i mljeveni zeleni čili.

„Disciplina je najvažnija stvar u životu. Disciplinom možete pobijediti sve – navike u ishrani, želju za seksom … Najveća vještina u životu je znati da kontrolišete svoje potrebe. Živim toliko dugo jer mi materijalne stvari nisu važne i ne čine me srećnim“, rekao je Svami.
Dodaje da je rođen u velikom siromaštvu i da zato nije imao velikih potreba od najranijeg djetinjstva.
„Ljudi su danas nesrećni, nezdravi i nepošteni. To me čini tužnim…
