Propala “svadba vijeka”: Zabranjeno vjenčanje na kojem je trebalo biti 10.000 gostiju
Njujorške vlasti zabranile su održavanje vjenčanja koje je trebalo okupiti više od 10.000 gostiju, poručivši mladencima da će na kraju “imati isti rezultat” i bez toliko gostiju, a da će pritom i proći jeftinije.
Kancelarija šerifa okruga Roklend saopštila je vlastima o najavljenoj golemoj svadbi predviđenoj za ponedjeljak u Viliamsburgu gdje živi zajednica ortodoksnih Židova.
“Rečeno nam je da će se to održati. Malo smo istražili i zaključili da je to vjerojatno tačno. Planiralo se veliko vjenčanje koje bi kršilo pravila o okupljanjima uvedenima zbog pandemije korona virusa”, rekao je guverner Endru Kuomo, prenosi Index.
