Savremena, a voli “staru školu”: Kraljica među prvima poslala mejl, ali mobilni ne koristi
Britanska kraljica Elizabeta nikada nije zaostajala za vremenom.
Bila je jedna od prvih ljudi koji su ikada poslali elektronsku poštu davne 1976. godine. Pisala je postove na Twitteru i Instagramu.
Tokom pandemije, Elizabeta je postala i stručnjak za korišćenje Zooma i i dalje vozi automobil. Međutim, bez obzira na njenu tehnološku savremenost i dalje voli staru školu kada je u pitanju glasovna komunikacija.
Za individualne razgovore koristi fiksni telefon.
Kraljevski stručnjak Fil Dampier objasnio je da je korišćenje fiksne telefonije kraljice Elizabete isključivo stvar njenih sviđanja, a ne bilo kakvog tehnološkog neznanja.
“Elizabeta ne vjeruje u promjene zbog promjena i ako joj je nešto prijatno, koristi to godinama”, rekao je Fil, a prenosi Daili Maila, piše Novosti.rs.
