Uhapšena dva provalnika: Obili prodavnicu i kuću, pa pozvali policiju da im pomogne u premještanju stvari
Policija na Floridi uhapsila je dvoje provalnika nakon što je jedan od njih pozvao broj hitnih službi, sa namjerom da zatraži od policije pomoć pri premještanju stvari iz kuće u koju su provalili, saopštile su vlasti.
Kasnije tog dana, međutim, uslijedio je poziv hitnim službama o kojem “niko nije govorio”. Kada su policajci stigli u kuću iz koje je stigao poziv, vidjelo se da u njoj niko ne živi, ali su pronašli “neosigurana vrata” i ušli u kuću da se uvjere da je sve u redu.
Tamo su pronašli Gonzales-Garsiju i njegovu djevojku Ašjaliz Roldan-Oskasio, koji “nisu imali veze sa kućom”. Gonzales-Garsija je uhapšen zbog pljačke prodavnice i te kuće, a Roldan-Oskasio je optužena za provalu u praznu kuću.
– A onda je uslijedilo Lizino iznenađujuće priznanje – saopštila je šerifova kancelarija u svojoj objavi na Fejsbuku.
Kako se navodi u saopštenju, rekla je da je pozvala hitnu službu kako bi policija pomogla njoj i Martinu da prenesu stvari iz kuće u koju su provalili, a oni su pokušavali da dobiju prevoz do aerodroma, jer su htjeli da odu do Njujork za vikend.
– Zamjenici su im pomogli sa stvarima i odvezli ih, ali ne do aerodroma. Odvezli su ih u zatvor, koji je ionako bolji od Njujorka – navodi se u saopštenju šerifove kancelarije.
Prema izjavi o hapšenju, Gonzalez-Garsija je rekao da je “počinio provalu u Dolar Dženeral, jer je morao da nabavi predmete koje će prodati da bi zaradio novac”.
U izjavi se navodi da je Gonzales-Garsija rekao da je znao da je ono što je uradio pogrešno, ali da mu je bio potreban novac i naveo da zna da kuća nije njegova i da nije imao dozvolu da bude unutra, ali da je morao da uđe unutra da bi se sakrio od hladnoće.
